Textory > AI generátor obrázků

AI generátor obrázků

V současné éře digitalizace se stává umělá inteligence stále důležitějším nástrojem, který odkrývá nové možnosti. Jednou z nich je tvorba obrázků, což je fascinující oblast spojující technologii, kreativitu a umění.

Tvorba obrázků je velmi jednoduchá. Stačí pouze slovy popsat, co chcete na obrázku zobrazit a AI to vytvoří. Platí pravidlo, že čím více detailů v popisu, tím přesněji bude výsledek odpovídat vašim představám. U nás na Textory můžete využívat nástroje AI Generátor Obrázků a AI Chat Image pro generování obrázků.

ukazky-generovani-ai-obrazku

AI Generátor obrázků

Tento nástroj je pokročilejší ve srovnání s AI chat Image, neboť zde máte možnost detailnějšího nastavení výsledného obrázku, ať už jde o rozměry, styl či náladu. Pro tvorbu obrázků můžete využít dvou enginů – DALLE a Stable Diffusion.

DALLE – stačí slovy popsat, co chcete na obrázku zobrazit a kliknout na tlačítko pro generování. Můžete si také pohrát s nastavením a vyzkoušet různé možnosti.

Stable Diffusion – zde také můžete jednoduše popsat, co chcete na obrázku mít a experimentovat s různými nastaveními. Stable Diffusin nabízí navíc možnosti jako vícenásobná výzva, negativní výzva, dokreslení obrázku, obrázek na obrázek a zvětšení obrázku.

 • Vícenásobná výzva (Multi Prompting): tato metoda spočívá v zadání popisu pro obrázek do více výzev
 • Negativní výzva (Negative Prompt): umožňuje například zamezit rozmazané pozadí, nebo nepoužívat červenou barvu atd.
 • Dokreslení obrázku (Negative Prompt): je nutné nahrát obrázek v PNG formátu, například s průhledným pozadím a zadat požadavek na dokreslení.
 • Obrázek na obrázek (Image to Image): nahrajete obrázek, na kterém chcete něco dalšího dokreslit nebo překreslit. Zde je nutné si vyzkoušet v rozšířeném nastavení sílu překreslení původního obrázku.
 • Zvětšení obrázku (Image Upscale): tato funkce je užitečná, pokud potřebujete obrázek ve vyšším rozlišení.
 • Při využití těchto rozšíření je nutné vzít v úvahu formát, podporované rozlišení a maximální velikost 5MB.

  ukazka-dokresleni-image-to-image


  "Pokud máte pocit, že Vám AI nerozumí, zkuste napsat výzvu v anglickém jazyce (stačí překlad pomocí Google Translator)."


  AI Chat Image

  AI chat Image je standardní nástroj chatu, který využívá DALLE pro generování obrázků. Zde není možnost rozšířeného nastavení. Vše záleží na tom, jak dobře popíšete, co na obrázku potřebujete mít.

  Díky umělé inteligenci lze generovat nespočet úžasných obrázků pro webové stránky, články, příspěvky na sociální média. Je důležité vytrvat a najít svůj vlastní styl dotazování, aby výsledný obrázek odpovídal vašim představám. Naše předplatné nabízí dostatečný počet obrázků, abyste mohli experimentovat a dosáhnout požadovaného výsledku.


  Neváhejte a vyzkoušejte generování obrázků s umělou inteligencí ještě dnes.  Publikováno: 13.07.2023   |   Autor: Jakub Klvaň